TEB Kredili Mevduat Hesabı Nedir Nasıl Açılır?

Kaynak Hesap (Ek Hesap), Vadesiz Mevduat Hesabına bağlı olarak ve Bankaca belirlenen limitler dahilinde (250 – 5000 TL Arası) hesabınızda para olmasa dahi limit tutarınız dahilinde nakit para çekebileceğiniz hesaptır.

Kaynak hesap bizim klasik olarak bildiğimiz ve halk arasında ek hesap, maaş eksisi, eksi bakiye olarak ta adlandırılan bir hesaptır.

Kaynak Hesabınız (Ek Hesap)  ile otomatik ve düzenli ödeme talimatı verdiğiniz fatura, kredi geri ödemeleri ve diğer ödemelerinizi gecikmeye düşmeden yapabilirsiniz. Ayrıca yurtiçinde bulunan tüm TEB ve diğer banka ATM’lerinden, yurtdışında ise Visa, Plus, Maestro ve Cirrus amblemi bulunan tüm ATM’lerden dilediğiniz zaman para çekebilir ve banka kartınız ile Kaynak Hesap (Ek Hesap),  limitiniz dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

Kaynak Hesap (Ek Hesap) ile limitiniz dahilinde istediğiniz zaman, istediğiniz kadar, istediğiniz tutarda harcama yapabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kaynak Hesabınızı (Ek Hesap) kullandıktan sonra vadesiz hesabınıza yatan tutarlar ile hesabınızın eksi bakiyesi otomatik olarak kapanır. Kaynak Hesap faiziniz, sadece kullanmış olduğunuz kredi tutarı ve süresi üzerinden hesaplanır.

Kaynak Hesap Faiz Oranları Nedir?

TEB Kredili Mevduat faiz oranları 2,02 aylık olarak belirlenmiştir.

Örnek hesaplama; 1000 TL bir aylık maliyeti 27 TL dir veya 1000 TL kullandınız 15 gün sonra ödediğiniz ödeyeceğiniz 14 TL ye yıkın bir faiz işler ve başka bir masrafı yoktur.

Teb Kredili Mevduata Nasıl Başvurulur?

Nüfus Cüzdanı veya ehliyet fotokopisi

Gelir Belgesi

 Ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu veya antetli kağıda imzalı şirket yazısı (Şirket yazısı alınıyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.)

-Serbest meslek sahipleri için son 3 yıllık Bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir. Vadesiz Hesap hakkında ayrıntılı bilgi için 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayabilir veya Şubelerimize uğrayabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir Nasıl Açılır?

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git