Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Tefeci Arıyorum Yasal mı?

Tefeci Arıyorum Yasal mı?


Nakit sıkıntısına düşenlerin ilk müracaat ettikleri kurum doğam olarak bankalardır ancak, bir çok tüketici düştüğü mali sıkıntılarından dolayı bankalardan kredi alamamaktadırlar. Özellikle borçlarını ödemedikleri için yasal takibe düşen, banka kara listesine giren Kredi Notu dip yapmış tüketiciler bu durumdan kurtulmak için banka harici para arayışına yönelme ihtiyacı duyarlar.

Nakit ihtiyacı olan ve acil para bulmak isteyen kişiler Tefeci Telefon numarası, Tefeciden para nasıl alınır, Tefeci Nerede Bulunur gibi arayışlara girerler ve bunun için gerek sanal ortamlarda veya çevresinde arayışa girerler. Tefeci aslında faizle para veren kişilerin halk arasında ki adıdır. Kanunlar önünde suçtur alan da verende yasal yükümlülük altına girebilir.

Ancak burada senetle para veren tefeciler bu işlemeleri borç alıp verme ve senet düzenlemek suretiyle yasal zemine oturtmaya çalışmışlardır. Bankadan kredi alamayan ve tefeciden borç alarak kredi borcunu, kredi kartı borcunu veya başka bir borcunu kapatmaya çalışanların bir çoğu maalesef daha büyük risk ve borçların altına girmiştir. Banka Kredi borcu için para almak aslında daha büyük borcun habercisidir. Örneğin banka kredinizi ödemezseniz en fazla evinize icra gelir ve eşyalarınız yazılır ve genelde kimse eşyalarınızı toplayıp götürmez veya maaşınızın 1/4 üne icra gelir diğer icralar ise sırasını bekler Kanunlar alacaklının haklarını koruduğu gibi borçluyu da koruma altına almıştır.

Ancak tefeciden senetle borç alanlar dikkat etmesi gereken en önemli husus anı kurtarmak için büyük paralar ve taahhütlerin altına imza atmaması gerekir. Ödeyebileceğiniz kadar borçlanmanız oldukça önemlidir.

Yine Senetle para alacaksanız imza edilecek olan senetlerin muntazam düzenlenmesi, ödenecek taksit ve ödeme planın iyi yapılması gereklidir. Senetle alına paralar ödenmek zorunda olup yasal olarak ödenmemesi halinde icra vb her türlü yaptırıma dönüşebilir ve ek olarak para aldığınız kişi ilede ekstradan kötü olmanız kaçınılmaz olur.

Yukarıda sayılan riskleri göz önüne alıp yinede bana para verecek tefeci arıyorum, faizle para veren var mı? derseniz illaki bulursunuz. Bir çok İnternet sitesinde benzer ilan vb duyuruları, yazı altlarına yapılan yorumları bulursunuz. Tefeci Faiz oranı mı? oda en az %10 dur bu en insaflısı. Bir diğer yazımız olan Senetle Para Veren Kişiler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tefeci Arıyorum Yasal mı? Konusuna 20 Yorum Yapıldı
 1. erkan dedi ki:

  Kendi işimi kurmak için yüklü paraya ihtiyacım var. Alacağım paranın 1,5 katını ödemeye razıyım fakat nereden ve kimden bulabileceğimi bilmiyorum.

 2. mustafa dedi ki:

  Kredi lazim kamudayım ukasirsaniz memnun olurum

 3. belgin dedi ki:

  çok acil 25.000 ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz

 4. Tarık dedi ki:

  Acil 15 bin tl ihtiyacım var işimi büyütmek için istiyorum esnafım yan dükkan boşaltılıyor orayı da dükkanıma katip büyütmek için acil biraz ama aylık 1.000 TL ödeyebilirim

 5. recep dedi ki:

  Çok acil 10000 tl ıhtıyacım var dıyarbakırdayım uzman cavusum 3300 maasım var aylık gerı odemelerde sıkıntı olmaz ıster senet yapalım ıster ıpotek ama cok acil ıhtıyacım var

 6. Funda dedi ki:

  Acil 10 bin TL nakite ihtiyacım var kendi işyerim var bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 7. Murat dedi ki:

  Acil 15000 tl ye 24 ay vadeli ödeyebilirim. Özel sektörde ücretli çalışıyorum .düzenli maaşım var zamanında ödemelerimi yapabilirim.ön ödeme,komisyon.evrak ücreti isteyen varsa aramasın ulaşmasın boşuna .

 8. didem dedi ki:

  Acil 25 bin tl ihtiyacim var devlet memuruyuym aylik 3750 tl maasim var

 9. Bora dedi ki:

  acil 12,500 tl ye ihtiyacım var.2 ay içinde kapatabilirim.

Sayfa başına git