Kredi Verenler > Banka Dışı Kredi > Tefeciden Senetle Kredi Almak İstiyorum

Tefeciden Senetle Kredi Almak İstiyorum


Kişilerin bankalar tarafından yasal takibe uğraması, icra takibinin başlaması kredi notunun düşmesine neden olacaktır. Durum böyle olunca da normal yolla tüketici kredisi çekmekte zorlaşacaktır. Bankalardan normal yoldan tüketici kredi çekemeyenlere, senetle kredi veren kurumlar ve kişiler devreye girmektedir. Bu yazımızda da senetle kredi veren kurumlar ve şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

Senetle kredi veren yerlerin başında bankalar gelmektedir. Fakat bankalar senetle kredi vermek için, kullanılacak kredi tutarının %75 değeri karşılayacak ipotek istemektedirler. Çünkü senetlerin hukuki yönden yaptırımları azdır. O yüzden kullanılacak krediye karşılık bir teminat istemektedirler. Ama kamu bankaların senetle kredi verme konusunda isteksiz olduklarını bilmenizi isteriz.

Senetle para karşılığında krediyi genellikle özel bankalar yapmaktadırlar. Ziraat Bankası, günü gelmemiş kambiyo senetlerine karşılık kredi kullandırmaktadır. Farkındaysanız banka,  senet karşılığı para vermiyor, ticari işletmelerin vermiş oldukları ve ödeme günü gelmemiş senede karşılık kredi vermektedir.

Senetle kredi veren diğer bir yer ise faktoring şirketleridir. O şirketlerde kara listeye düşmüş, gelir belgesi olmayana kredi vermemektedir. Fakat bu türlü yerlerin vermiş oldukları krediye karşılık uygulanan faiz oranı, piyasaya göre çok yüksektir.

Yine senetle kredi veren yerlerden biri de tefecilerdir. Tefecilerde kredi verirken mutlaka bir teminat istemektedirler. Gelir belgesi, kredi verilecek kişiye ait taşınır taşınmaz malların ipotek edilmesini isteyebilirler. Tefecilerde, bankalardan kredi kullanamamış kişilerin çaresizliği bildikleri için, karşı tarafa istedikleri yaptırımı yapıyorlar ve fahiş faiz ve komisyonlarla kredi vermeye yanaşmaktadırlar. Uygulanan faiz oranına yasal yoldan itiraz edilse bile, senet imzalanırken uygulanacak faiz oranını bildiği halde imza attığı için çok fazla şansı da kalmamaktadır.

Faktoring ve tefecilerden senetle kredi almanın diğer bir sıkıntısı ise, borç ödense bile senedi alamama veya bir miktarda senet iade parası da verilebilmesidir. tefeci, faktorink şirketleri veya şahıslar, senetle verecekleri krediye karşılık mutlaka bir karşılığı olacak teminat isterler. Yoksa senet karşılığı ve teminatsız krediyi kesinlikle vermezler.

Senetle kredi adı altında internet ortamında veya piyasalarda birçok kişi veya kurumlar bulunmaktadırlar. Bu tür yerler, daha çok para kazanma hırslarıyla insanları mağdur etmekte ve işin içinden çıkılmayacak durumlar meydana gelmektedirler. Bu yüzden bu tür yerlerin çok iyi araştırılması, senetle kredi çekenlerin menfaatine olacaktır.   Dilerseniz Tefeciden Para Almak Doğru mu? başlıklı konuya da göz atabilirsiniz.

Tefeciden Senetle Kredi Almak İstiyorum Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. Cimi dedi ki:

  15000 tl acil ödemem var ödemeyi yapamazsam ceza evine girecem yardımcı olurmusunuz olumlu yada olumsuz cevap beklıyorum

 2. CİHAN dedi ki:

  65000 tl ye ıhtıyacım var nasıl yardımcı olursunuz

 3. arzu dedi ki:

  lütfen çok çok acil 10000tl tefeciye borcum var lütfen

 4. İpek dedi ki:

  10000 tl krediye ihtiyacım var maaşlı bir işte çalışıyorum

 5. MURAT dedi ki:

  150.000 tl’ye ihtiyacım var. yardımcı olabilir misiniz.

 6. Tufan dedi ki:

  20 bin tl ye ihtiyacim var yardımcı olursanız sevinirim

 7. Mehmet Erman dedi ki:

  25 bin tl ye ihtiyacim var yardımcı olursanız sevinirim 054662xx833

 8. cengiz dedi ki:

  faktoringler senetle para veriyor mu ev karşılığı varsa hangileri yapıyor.

Sayfa başına git