Press "Enter" to skip to content

Üzerinde Haciz Olan Evlere Kredi Sorunu

Bu yazımızda sizlere hacizli eve kredi verilirmi onun hakkında bilgiler vereceğiz. Kredi çekmek isteyenlerin merak ettiği hacizli bir eve kredi verilirmi verilmezmi sorusu akıllarda yer etmeye devam ediyor. Peki hacizli eve kredi olanağı sunuluyormu detaylar burada.

Hacizli bir eve herhangi nedenden dolayı ipotek altına alınmış ev denilmekte. Hacizli evi olanlar kredi çekebilir mi akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Bankalar öncelikle bir teminat mektubu oluşturmaktalar. Bu durum ise bankalardan kredi çekmek isteyenler için de geçerlidir. Haciz edilen ev eğer siz ödeme yapmaz iseniz tekrardan polis ekipleri ve icra memurları tarafından haciz edilir.

Daha önceden haciz bulunan evin üzerine kredi çekebilmeniz için öncelikle hacizin kalkması gerekmektedir. Yani evin borcunu ödediğiniz takdirde kredi çekme talebiniz onay alacak ve sizde kredi çekmek için uğraş sarf etmeyeceksiniz.

Bu yazımızda sizlere üzerinde rehin bulunan eve kredi verilir mi onun hakkında bilgiler verdik Konu hakkında sizlerin merak ettiği birçok şey vardır.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir