Kredi Verenler > Yatırım Araçları > Vadeli Hesap İle En Çok Kazandıran Bankalar

Vadeli Hesap İle En Çok Kazandıran Bankalar


Bankalar, müşterilerinin elindeki TL yatırımlarını değerlendirmek ve müşterilerin vadeli hesaplardaki paralarına vermiş olduğu faiz oranlarıyla daha çok müşteri kapma yarışındadırlar. Bu yazımızda bankaların vadeli hesaplara vermiş olduğu faiz oranları, en az limit ve şartları hakkında bilgi vereceğiz.

Bankaların, vadeli hesaplara vermiş olduğu TL veya döviz faizlerini incelediğimizde bu oranların TL cinsi hesapları için aylık %4 ila %7 arasındadır. Döviz yatırımlarında ise bu oranlar %1 civarındadır. Vadeli mevduat hesap faiz oranlarına baktığımızda en yüksek faiz oranının %13 ile ING Bank ile Odeabank’ı görmekteyiz.

Odeabank’ın Oksijen hesap adı verdiği vadeli hesaplarda 2.000 TL ile 50.000 TL arasında ki yatırımlara yıllık %13 faiz uygulamaktadır. ING Bank Turuncu hesapta ise hoş geldin faizi olarak %13 faiz oranı belirlenmiştir. Bu hesapta alt limit olmayıp maksimum %13 faizinden 500.000 TL’ye kadar olan yatırımlar için geçerlidir. Bu hesapta vade süre zorunluluğu yoktur.

Yatırım sahibi dilediği zaman parasını çekebilmektedir. ve kalan yatırımlar için yine %13 faiz oranı işlemektedir. Vadeli hesaplara en fazla faiz veren diğer bir banka ise Finansbank’tır. Enpara.com ile vadeli hesaplara 6 ay için %12 faiz oranı uygulamaktadır.

En Para’da 6 ay için müşterilerinin vadeli hesapları için %12 faiz verirken, 6 ay sonra normal faiz oranları uygulanmaktadır. Enpara’da TL, Dolar ve Euro için vadeli hesap açılabilmektedir. İş günlerinde saat 17.00’a kadar açılan vadeli hesaplar aynı gün faiz kazandırmaya başlar. Enpara’da TL yatırımlar için 4 vade seçeneği  (32 gün, 46 gün, 92 gün ve 181 gün), Dolar ve Euro için ise 3 vade seçeneği (32 gün, 92 gün ve 181 gün) sunulur.

Vadeli hesaplara için uygulanan en yüksek faiz oranı veren bankalardan biri de HSBC Banktır. Alt limit olarak 500 TL olan vadeli hesapta, sadece 30 gün için geçerli olacak %11 oranında faiz uygulamaktadır. Yine ilk ay için %10.20 oranında hoş geldin faiz oranı veren diğer banka Akbank’tır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git