Kredi Verenler > Banka Haberleri > Yabancılara İhtiyaç, Konut Araç Kredisi Veren Bankalar

Yabancılara İhtiyaç, Konut Araç Kredisi Veren Bankalar


Türkiye ‘ ye geldiniz ve çok beğendiniz ev almak istiyorsunuz bunun için krediye ihtiyacınız var ise bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yabancı uyruklu kişilerin konut alabilmesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kredi alabilmesi biraz daha detaylı ve çoğu yabancı böyle bir hakının olup olmadığını bilmemektedir. Hatta sadece yabancılara konut kredisi değil yabancı uyruklulara kredi kartı verilip verilmediğini de merak etmektedirler.  Bu yüzden bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk ve bunları birkaç madde halinde ele aldık .

Öncelikle şu soruya cevap verelim Yabancı Uyruklu Kişiler Türkiye ‘ deki bankalardan konut kredisi alabilirler mi?

Yabancı uyruklu vatandaşlar eğer Türkiye ‘ den konut almak isterlerse bazı bankalar bu imkanı yabancı uyruklu vatandaşlar için sağlamaktadırlar. Bu kişiler ev , konut veya mortgage kredilerine başvuru yapabilirler ve başvurdukları bankanın onay vermesi dahilinde konut alabilmek için kredi kullanabilirler.

Yabancılara konut kredisi verilebileceğini biliyoruz , peki Yabancılar konut kredisi için nasıl başvuru yapabilir?

Yabancı uyruklu vatandaşların konut kredisine başvurabilecekleri iki seçenek bulunmaktadır. İlk seçenek direkt olarak şubeye giderek başvuruda bulunmak. Bir diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bulunan bir avukata veya kişiye vekalet vererek başvuru yapabilirler.

Konut kredisine başvuracak olan kişilerin öncelikle kredi başvurusu için vermesi gereken belgeleri kendi vatandaşı olduğu ülkenin resmi diline göre hazırlaması gerekmektedir. Bu düzenlenen belgelerin vatandaşı olduğu ülke tarafından onaylanması ve apostil şerhi bulunması gerekmektedir. Yine bu toplanan belgeleri bankaya iletmeden önce yeminli tercümanlar tarafından Türkçe ‘ ye çevrilerek noter tarafından onaylandıktan sonra bankaya iletmeleri gerekmektedir.

Apostil kullanmayan ülkelerin yine bu işlemleri yaparak öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na daha sonra ise Türk Konsolosluğu’na onaylatması gerekir.

YabancıKonut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar şunlardır ;

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu
  • Yabancı Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası
  • Adres belgesi (ikametgah)
  • Islak İmza Örneği
  • Konut kredisi talep ve başvuru formu

Yabancılara İhtiyaç, Konut Araç Kredisi Veren Bankalar

Yabancılara Konut ve Araç Kredisi Veren BankalarTürkiye ‘ de bulunan birçok banka yabancılar için ihtiyaç kredisi de sağlamaktadır. Yabancılara konut kredisi veren bankalardan örnek vermek gerekirse ; Denizbank , Türkiye İş Bankası , Garanti Bankası , ING Bank gibi birçok banka bulunmaktadır.

Ayrıca Konut Kredisi Ödenmezse Ne Olur? adlı makalemize bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git