Kredi Verenler > Banka Haberleri > Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu ve Faiz Oranı

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu ve Faiz Oranı


Vadeli hesaplara tanınan otomatik ek kredi hizmeti veren bir bankada Yapı Kredi Bankasıdır. Yapı Kredi Bankasının Esnek Hesap adı altında müşterilerine hizmet vermektedir. Esnek Hesap, diğer bankaların vadesiz hesaplara uyguladığı gibi bakiye bitimde müşterinin mağdur olmamamsı ve nakit çekimlerini karşılaması için belli bir limite kadar ek kredi mikanı sağlamıştır.

Bakiyenin sıfır olsa bile Esnek Hesap sayesinde müşteri için belirlenen ek krediyi kullanarak banka işlemlerinizi, nakit çekimini, fatura, kurum borç ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Havale, EFT işlemlerinde kullanabileceğiniz diğer hizmetlerdir. Ancak belirtelim ki ATM noktalarında ve banka şubelerinden yapacağınız havale, EFT işlemlerine ücret kesilmektedir.

Ancak internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden yapacağınız havale ve EFT işlemlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yapı Kredi Bankasının Esnek Hesap hizmetinden faydalanabilmek için şubelerine başvurmanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizin yanında gelir belgeniz ve adınıza kayıtlı son aya ait elektrik, su, telefon, doğalgaz faturalarından biri Yap Kredi Bankası şubelerine teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer ki işletme sahibiyseniz o zaman da vergi levhası fotokopisi ile başvurmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesapta, kullanılan ek hesap borçlarını aylık veya üç aylık olarak ödeyebilmektesiniz. Esnek Hesap sayesinde sadece Türkiye’de değil yurt dışında ki ATM noktalarından da para çekebilirsiniz. Yurt dışında Visa, Plus, Maestro, Cirrus amblemlerinin olduğu tüm para çekme makinelerinden Esnek Hesap kartınızla para çekebilirsiniz.

Esnek Hesap kartınızla hesabınızda para olduğu sürece alışveriş merkezlerinin post cihazlarını kullanarak da alışveriş yapabilirsiniz. Yapı Kredi Esnek Hesapta kullanılan Ek Kredinin kullanıldığı gün toplamı kadar faiz uygulanır.

Yapı Kredi Bankası, Esnek hesap için aylık uyguladığı faiz oranı aylık %2.02 oranındadır. 500 TL Esnek hesaptan para kullanan kişilerin aylık ödeyeceği faiz toplamı ortalama 6-7 TL’dir. Son olarak vadesiz hesabınıza tanınan Esnek hesaba ait borcunuzu 30 gün içersinde ödenmezse kartınız geçici olarak bloke edilecektir. Borcun en az asgari tutarı ödendiğinde Esnek Hesabınız otomatikman tekrar açılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git