Kredi Verenler > Krediler > Yapı Kredi Nuvo Nedir, Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Nuvo Nedir, Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Gelişen teknoloji sayesinde artık tüm bankacılık işlemleri, banka şubelerine gitmeden oturduğumuz koltuktan halledebilmekteyiz. Bankaların, sürekli geliştirdiği internet ve mobil bankacılık sistemleri sayesinde banka şubelerinden yapılacak tüm işlemleri seri şekilde yapılabilmektedir. Öyle ki kredi başvuruları bile artık internet ve mobil bankacılık sistemlerini kullanarak yapılabilmekte hatta aynı gün bankaya gitmeden hesabınıza kredi aktarılmaktadır.

Şubesiz bankacılık hizmet adreslerinden biri de Yapı Kredi Bankası’nın Nuvo sistemidir. Yapı Kredi Bankası Nuvo hizmeti sayesinde dakikalar içinde kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Nuvo kredisinden faydalanabilmek için öncelikle Nuvo’ya üye olmak zorundasınız. Nuvo kredisinden faydalanabilmek için Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanıza gerek yoktur.

Ancak Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayan Nuvo kullanıcılarının kullanabileceği kredi limiti 10.000 TL’yi geçmemektedir. Yapı Kredi Bankası, kendi müşterileri için kredi limit miktarını genişletmiş ve onaylı 75.000 TL’ye kadar kredi kullanabilme imkânı sunmuştur. Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığının vergi kanunlarını uygularken, internet bankacılık sistemleri üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinden banka ve kişilerden vergi kesmediği için Nuvo kredilerinde masraf, komisyon ücreti ödenmemektedir. Üstelik Yapı Kredi Bankası Nuvo kredilerinde kefil ve teminat istenmemektedir.

Nuvo.com.tr adresinden yapılacak kredi başvuruları aynı gün içersinde değerlendirilmekte ve kredi talebinde bulunan kişilerin sisteme girmiş oldukları cep telefonlarına SMS gönderilerek kredinin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi verilmektedir. Onaylanan krediler aynı gün içersinde değerlendirilirken, Yapı Kredi Bankası müşterilerinin Nuvo kredilerinin onayı sonrası aynı gün hesaplarına kredi tutarı aktarılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası, hizmette sınır tanımayıp gece bile olsa kredi tutarını hesaba aktarmaktadır. Nuvo kredi başvurularını günün her saatinde yapabilirsiniz. Nuvo kredilerinde uygulanacak faiz oranının, Yapı Kredi Bankası şubelerinden alacağınız kredilerin faiz oranından daha düşüktür. Nuvo kredilerinde, dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilir, erken ödeme imkânlarından yararlanabilirsiniz. Son olarak Nuvo kredi faiz oranlarından bahsetmek istiyoruz.

Nuvo kredilerinde 36 ay vadeli krediler için aylık 1.29 oranında faiz uygulanmaktadır. 10.000 TL Nuvo kredisi kullanan bir kişi aylık taksit tutarları 364,42 TL olup, 36 ay sonra ödeyeceği toplam tutar 13.319 TL olmaktadır. Yapı Kredi Bankası Nuvo kredilerinde hayat sigorta zorunluluğu olup, hayat sigorta bedeli yukarıda vermiş olduğumuz örnek hesaplama içine dahil edilmemiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git