Press "Enter" to skip to content

Yurtdışı Eğitim Kredisi Hakkında Bilinmeyenler

Bugün sizlere yurtdışı eğitim kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Yurtdışı’nda eğitim görmek isteyenlerin kredi çekerek okuma hayalleri vardır. Peki bu hayalleri gerçekleştirmek mümkün mü merak edilen bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Yurt dışı eğitimi için finansman desteğine ihtiyaç duyan öğrenci ve veliler için bir çok banka kredi desteği vermektedir. Özellikle Yapı kredi ve Ziraat Bankası öğrencilere 50.000 TL’ye kadar yurt dışı eğitim harcaması için finansman desteği sunmaktadır.

Yurt dışı eğitim hakkı elde eden kişiler için yurt ve barınma, kitap-kırtasiye ve diğer tüm giderler için bankaların vermiş oldukları krediler mevcuttur. Öğrenciler yurt dışında 2 yıl ile 7 yıl arasında değişen zaman dilimlerinde eğitim görmektedirler. Bu eğitimlerin bir kısmı lisans eğitimi iken bir kısmı ise Doktora veya Yüksek lisans için yurt dışında eğitim görmekteler.

Yurt dışı eğitimini 4 senede tamamlayacak olan birinin ABD için sadece 4 yıllık uçak seyahatlerinin maliyeti binlerce doları bulacaktır.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Bankası yurt dışı ve yurt için eğitimler dahil öğrencilere 50.000 TL’ye kadar kredi olanağı sunmaktadır. İsteyen öğrencilere dosya masrafı olmadan masrafsız olarak verilen kredilere isteyen öğrencilere de dosya masraflı ama düşük faizli krediler de verilmektedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası yurt dışı eğitimi için öğrencilere kredi olanağı sunmaktadır. Ziraat Bankası 36 aya kadar sunmuş olduğu kredilerde faiz oranlarını da oldukça düşük tutmakta.

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir